Reklama:

Koronawirus: zasady postępowanie w placówkach medycznych, cz. 2.

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Koronawirus: zasady postępowanie w placówkach medycznych, cz. 2.

panthermedia

Lekarze

Świat zmaga się dziś z pandemią koronawirusa, którego początkiem były zachorowania w Wuhan w Chinach. Szybko zorientowano się o istnieniu nowego patogenu z rodziny koronawirusów o układzie filogenetycznym zbliżonym do SARS. Dziś każdy niemal kraj odnotował zachorowania na swoim terytorium. W związku z tym placówki medyczne są zobowiązane do zastosowania odpowiednich procedur, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Reklama:

Szpitale w kontakcie z osobą zakażoną COVID-19

Każda placówka medyczna jest zobowiązana do zastosowania odpowiednich procedur związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa. W sytuacji, kiedy do szpitala trafia osoba chora, konieczne jest zastosowanie wytycznych także w zakresie administracyjnym, które dotyczą wyznaczenia osoby odpowiedzialnej za prace zespołu opiekującego się zakażonym COVID-19 oraz za przeszkolenie personelu, uświadomienie wszystkich obecnych w szpitalu (zarówno pracowników, jak i innych pacjentów) o przyjęciu pacjenta zakażonego COVID-19 i wdrożenie odpowiednich procedur z zakresu higieny dróg oddechowych i dłoni. Strona administracyjna to także zapewnienie gotowości na wzrost liczby chorych, czyli zorganizowanie personelu i miejsc, gdzie można będzie sprawować opiekę nad pacjentem, jak również przygotowanie się w zakresie laboratoryjnym do wykonania testów wirusologicznych. Sam pacjent powinien zostać umieszczony w pomieszczeniu odizolowanym z dostępną łazienką.

Długoterminowe planowanie

Personel odpowiedzialny za zarządzanie placówką medyczną jest także zobowiązany do założenia sobie planu długoterminowego w kontekście zarówno zapobiegania zakażeniom, ich kontroli, a także gotowości na przyjęcie ewentualnych przypadków w przyszłości [1].

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Inne tematy

Zaburzenie pneumatyzacji
Witam serdecznie co oznacza zaburzenie pneumatyzacji wyrostka sutkowatego? Czy muszę udać się koniecznie do lekarza? Dodatkowo mam dwa torbiele w zatoce szczękowej.
słuchawki kostne
Witam Posiadam spory ubytek słuch oraz szumy uszne. Z tego powodu boję się używać zwykłych słuchawek, a uwielbiam słuchać audiobooki. Niedawno dowiedziałem się o słuchawkach kostnych, a nawet jedne ...
gość
ubytek słuchu-wyliczenie średniej z częstotliwości
Witam, Czy to możliwe, że od 1.01.2024 weszła tak rewolucyjna zmiana jak rozpoznanie wyniku badania słuchu jak wyliczenie średniej dB z dwój częstotliwości (do tej pory było z 4)?
gość
Szumy / Piski uszne
Witam kilka lat temu w wyniku urazu mechanicznego / ciśnieniowego ucha pękła mi błona bębenkowa i uszkodziła się trąbka słuchowa , jest w tym uchu ubytek słuchu ale nie jakiś wielki , akceptuje to , ...
gość
Zawał ucha
Witam. Czy ktoś przeszedł zawał ucha? Nagle zaczęłam odczuwać pulsowanie w uchu. Po kilku dniach miałam wrażenie przytkania ucha. Jak pojechałam do lekarza, co niestety nie nastąpiło prędko (przymuso...
Reklama:
Reklama: