Reklama:

Katar to nie koniec świata - sposoby na przeziębienie

Katarzyna Kurek

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Katar to nie koniec świata - sposoby na przeziębienie

medforum

Objawy przeziębienia - katar

Katar, ból gardła, kaszel, podwyższona temperatura ciała – to objawy przeziębienia. Co prawda ustępują po kilku dniach, ale są uciążliwe i często pozbawiają nas energii i dobrego samopoczucia.

Reklama:

Sen

Nic nie działa tak dobrze, jak ciepły koc i spokojny sen. Odpoczynek wspomaga nasz organizm, który walczy z infekcją. Nie obciążaj go dodatkowym wysiłkiem.

Jedzenie warzyw i owoców

Zarówno w warzywach jak i w owocach jest mnóstwo witamin, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pyszna zupa z warzyw lub kilka owoców na deser na pewno wspomogą nas w chorobie.

Wizyta w aptece

Istnieje wiele leków dostępnych bez recepty na dolegliwości towarzyszące przeziębieniu. Warto wspomóc się nimi w walce z chorobą, oczywiście zachowując przy tym zdrowy rozsądek. Tabletki na ból gardła, leki przeciwgorączkowe, przeciwkaszlowe i udrażniające nos są wskazane, szczególnie kiedy objawy są nasilone, trwają kilka dni i nie pomagają nam domowe sposoby.

Przeziębienie to nie koniec świata, ale nie powinniśmy go lekceważyć, bo możemy nabawić się poważnych powikłań takich jak: zapalenie płuc, ucha lub tchawicy.

fot. panthermedia

Przyjmowanie dużej ilości leków i wykonywanie codziennych obowiązków za wszelką cenę, nie pomoże nam w leczeniu przeziębienia. Trzeba pozwolić organizmowi na spokojne zwalczanie infekcji.

W okresie jesiennym, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania ubierajmy się stosownie do pogody, unikajmy dużych skupisk ludzi i zachowajmy higienę osobistą (szczególnie w miejscach publicznych).

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Nos

gość
TK zatok
Mam pytanko czy mając zabieg w lipcu przegrody nosowej a tomograf zatok zrobię teraz w lutym to opis będzie adekwatny czy lepiej zrobić bliżej terminu zabiegu?Czy nie będzie to miało znaczenia?
gość
Narośl w nosie
Od dłuższego czasu mam narośl w nosie. Jest twarda, nie boli, nie przeszkadza. Zamieszczam zdjęcie, nie jest wyraźne, samemu ciężko wykonać dobre zdjęcie, ale mam nadzieję, że uda się to zdiagnozować...
Reklama:
Reklama: