Reklama:

Katar to nie koniec świata - sposoby na przeziębienie

Katarzyna Kurek

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Katar to nie koniec świata - sposoby na przeziębienie

medforum

Objawy przeziębienia - katar

Katar, ból gardła, kaszel, podwyższona temperatura ciała – to objawy przeziębienia. Co prawda ustępują po kilku dniach, ale są uciążliwe i często pozbawiają nas energii i dobrego samopoczucia.

Reklama:

Przyczyny przeziębienia

Najczęstszą przyczyną przeziębienia są różne rodzaje wirusów (rinowirusy, koronawirusy, adenowirusy), które nieustannie mutują, stąd niemożliwe jest uzyskanie całkowitej odporności na przeziębienie.

Przebywając w dużych skupiskach ludzi, np. w autobusie, można się szybko zarazić (poprzez kichnięcie, pocałunek, itd.) Oczywiście istnieją sposoby, aby objawy towarzyszące przeziębieniu zostały złagodzone. Pamiętać należy, że sięganie po antybiotyki w przypadku zwykłego przeziębienia nie jest dobrym wyjściem.

Dlaczego przeziębienie to infekcja wirusowa, nie bakteryjna.

Antybiotyk jej nie zwalczy, a nasz organizm uodporni się niepotrzebnie na zastosowany lek i kiedy naprawdę będziemy go potrzebować, możemy być już za bardzo „antybiotykooporni”.

fot. panthermedia

Picie dużej ilości płynów

W trakcie przeziębienia przebiegającego z podwyższoną temperaturą i katarem ważne jest, aby pić jak najwięcej płynów. Pomoże to uchronić organizm przed odwodnieniem i szybko nas rozgrzeje. Herbata z sokiem malinowym, miodem, woda to tylko niektóre propozycje dla przeziębionych.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Nos

gość
Narośl w nosie
Od dłuższego czasu mam narośl w nosie. Jest twarda, nie boli, nie przeszkadza. Zamieszczam zdjęcie, nie jest wyraźne, samemu ciężko wykonać dobre zdjęcie, ale mam nadzieję, że uda się to zdiagnozować...
Reklama:
Reklama: