Reklama:

Katar to nie koniec świata - sposoby na przeziębienie

Katarzyna Kurek

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Katar to nie koniec świata - sposoby na przeziębienie

medforum

Objawy przeziębienia - katar

Katar, ból gardła, kaszel, podwyższona temperatura ciała – to objawy przeziębienia. Co prawda ustępują po kilku dniach, ale są uciążliwe i często pozbawiają nas energii i dobrego samopoczucia.

Reklama:

Przyczyny przeziębienia

Najczęstszą przyczyną przeziębienia są różne rodzaje wirusów (rinowirusy, koronawirusy, adenowirusy), które nieustannie mutują, stąd niemożliwe jest uzyskanie całkowitej odporności na przeziębienie.

Przebywając w dużych skupiskach ludzi, np. w autobusie, można się szybko zarazić (poprzez kichnięcie, pocałunek, itd.) Oczywiście istnieją sposoby, aby objawy towarzyszące przeziębieniu zostały złagodzone. Pamiętać należy, że sięganie po antybiotyki w przypadku zwykłego przeziębienia nie jest dobrym wyjściem.

Dlaczego przeziębienie to infekcja wirusowa, nie bakteryjna.

Antybiotyk jej nie zwalczy, a nasz organizm uodporni się niepotrzebnie na zastosowany lek i kiedy naprawdę będziemy go potrzebować, możemy być już za bardzo „antybiotykooporni”.

fot. panthermedia

Picie dużej ilości płynów

W trakcie przeziębienia przebiegającego z podwyższoną temperaturą i katarem ważne jest, aby pić jak najwięcej płynów. Pomoże to uchronić organizm przed odwodnieniem i szybko nas rozgrzeje. Herbata z sokiem malinowym, miodem, woda to tylko niektóre propozycje dla przeziębionych.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Nos

gość
Problem z zatokami. Wyniki TK
Witam. Od pół roku męczy mnie zatkana lewa strona nosa. Zrobiłem rtg zatok, po czym wyszlo ze lewa strona zatkana. Dostałem antybiotyk, nie pomogło. Dostalem skierowanie na tk, w ktorym wyszło : calk...
Dziwna wydzielina z nosa
Dzien dobry. W sierpniu zeszłego roku przeszłam prawdopodobnie zapalenie ucha/zatok- ból ucha, nosa, zębów. Dostałam antybiotyk jednak katar i zatkany nos utrzymuje się nadal z większym lub mniejsz...
gość
TK zatok
Mam pytanko czy mając zabieg w lipcu przegrody nosowej a tomograf zatok zrobię teraz w lutym to opis będzie adekwatny czy lepiej zrobić bliżej terminu zabiegu?Czy nie będzie to miało znaczenia?
zespół pustego nosa
Czy zespół pustego nosa może zrobić się tylko w jednej dziurce nosa? Mój syn ma takie objawy a jest po zabiegu septoplastyki + konchoplastyki małżowin dolnych
gość
Zatoki?
Dzień Dobry Wynik TK 02.04.2021 Zatoki przynosowe prawidłowo do wieku rozwinięte i upowietrzone. Kompleksy ujściowo przewodowe obustronnie drożne. Skrzywienie kostnej przegrody nosa w lewo. Wynik R...
Reklama:
Reklama: